CAF

Confédération Africaine de Football jest organem administracji i kontroli dla afrykańskiego futbolu. Prawie zawsze używany jest skrót, jakim jest CAF.
CAF stanowi związek kontroli rozgrywek piłkarskich mających miejsce na terenie Afryki. Ma on ważny głos w zakresie piłkarskich działań na terenie poszczególnych krajów, całego konynentu, zawodów klubowych, kontroli nagród pieniężnych, ma prawa wykonawcze i medialne do wszystkich zawodów jakie mają miejsce na terenie juryzdykcji CAF-u.
CAF jest jedną z największych sześciu kontynentalnych konfederacji, które wchodzą w skład FIFA. Chociaż został zalożony jednynie 3 lata później niż UEFA, ma jeszcze wiele do zrobienia w celu poprawy jakości konkursów lokalnych. Musi również pokonać wiele utrudnień naturalnych, ale również ograniczeń zasobów, braków infrastruktury, wysokich kosztów transportu.
Mimo to, Afryka posiada jednych z najbardziej wykwalifikowanych zawodników i zespołów, które niejednokrotnie przewyższają poziom gry zawodników europejskich.
CAF został założony na 8 lutego 1957 w Chartumie w Sudanie, przez następujące państwa: Egipt, Etiopia, RPA i Sudan. Siedziba znajdowała przez kilka miesięcy w Chartumie, aż do czasu wybuchu pożaru w pomieszczeniach Związku Piłki Nożnej, później organizacja przeniosła się do Kairu.
Youssef Mohammed był pierwszym sekretarzem generalnym, natomiast pierwszym przewodniczącym związku Abdel Aziz Abdallah. Obecnym prezydentem CAF jest Issa Hayatou.