Afrykańska Konfederacja Piłki Nożnej

Afrykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CAF) zaczęła się kształtować na 29tym kongresie FIFY w Bernie w Szwajcarii, który miał miejsce w czerwcu 1954 roku. Afryka po raz pierwszy reprezentowana była przez państwa afrykańskie: Egipt, Sudan, Etiopię oraz Republikę Południowej Afryki. Na tym właśnie kongresie przyznano Afryce możliwość utworzenia swojej grupy strefowej i po raz pierwszy reprezentowała ona ten region geograficzny. Reprezentacji tego ugrupowania podjął się inżynier Abdel Aziz Abdallah Salem z Egiptu.
Nie było to łatwe zadanie, gdyż Argentyna i Azja podważyły poziom piłki nożnej jaki jest na kontynencie afrykańskim. Zajęto takie stanowisko pomimo wcześniejszego porozumienia w 1953 roku, że Afryka ma proawo do reprezentowania swoich interesów jednak w późniejszym terminie. Mimo to uznanie reprezentacji Afryki zostało poparte przez Wielką Brytanię i kraje wschodnie, co dało wynik 24 za i 17 przeciwko.
Ze względu na brak funduszy, w Federacji Piłkarskiej Etiopii, Ydnekatchew Tessema nie mógł podróżować na kongres FIFA, który odbył się w 1954 w Bernie, w którym to właśnie uznano Arykę jako strefę.