Copa America

Jest to główna impreza rozgrywek w piłce nożnej mężczyzn pomiędzy krajami członkowskimi CONMEBOLu. Wśród państw biorących udział są reprezentacje: Argentyny, Boliwi, Brazylii, Chile, Kolumbii, Ekwadoru, Paragwaju, Peru, Urugwaju i Wenezueli. Również regularny udział w tych rozgrywkach bierze Meksyk. Został on zaproszony w 1933 roku.
Do Copa America nie ma etapu kwalifikacji. Dziesięć drużyn rywalizuje między sobą, a dołączają do nich inne reprezentacje, które zostają zaproszone. Zwycięsca turnieju może brać udział w Pucharze Konfederacji organizowanym przez FIFA, lecz nie jest do tego zobowiązany.
Copa America po raz pierwszy miał miejsce w Argentynie w ramach obchodzów Święta Niepodległości. Odbyło się to w dniach 2 lipca do 17 lipca w 1916 roku. Wygrał wówczas Urugwaj. Od tej pory tuniej ten odbywał się co dwa lata, chociaż w różnych okolicznościach czas ten się zmieniał. Dopiero w 2007 roku zmieniono częstotliwość odbywania się rozgrywek na co cztery lata. Wyjątek może mieć miejsce, gdy wszystkie dziesięć krajów członkowskich przegłosuje taki wniosek pozytywnie.