FIFA World Cup

Czasami nazywany również Football World Cup, ale zazwyczaj określane po prostu jako World Cup. Jest to międzynarodowy konkurs piłki nożnej, w którym biorą udział męskie reprezentacje krajów członkowskich Fédération Internationale de Football Association (FIFA). Mistrzostwa odbywają się co cztery lata, a pierwszy turniej miał miejsce w 1930 roku. . Mistrzostw został wyróżniony co cztery lata od pierwszego turnieju w 1930. Wyjątki były w latach 1942 i 1946 z powodu II wojny światowej.
Obecnie w turnieje biorą udział 32 drużyny, które rywalizują przez okres około miesiąca. Etap kwalifikacji używany jest do wyłonienia drużyn, które będą miały prawo rywalizować ze sobą w finale. Puchar Świata jest najczęściej oglądanym wydarzeniem sportowym, a ostatnie finały mistrzostw zostały obejrzane przez 715 milionów ludzi.
W czasie 18 turniejów, które miały miejsce, tytuł zdobyło siedem narodów. Brazylia jest jedynym krajem, który brał udział w każdym finale Mistrzostw. Zdobyła ona tytuł pięć razy.Włochy są aktualnymi mistrzami świata, a tytuł zdobyli po raz czwarty. Niemcy zdobyły tytuł mistrza świata trzy razy. Innymi mistrzami świata zostali również: Urugwaj – jeden raz podczas pierwszych Mistrzostw Świata, Argentyna została mistrzem dwa razy, a Anglia i Francja po jednym razie.
Ostatnie Mistrzostwa Świata odbyły się w Niemczech w 2006 roku. Następne mistrzostwa odbędą się w Republice Południowej Afryki, między 11 czerwca a 11 lipca 2010. Mistrzostwa Świata w roku 2014 odbędą się w Brazylii.