Zakaz wysokościowy FIFA

FIFA wzięła w maju 2007 roku pod uwagę problem wysoko położonych boisk i stadionów. Orzekła wówczas, że mecze międzynarodowe, nie mogą odbywać na stadionach położonych wyżej niż 2500 metrów ponad poziomem morza (jest to równowartość 8200 stóp).
Zakaz ten, który został wydany przez FIFA, ma przede wszystkim wpływ na reprezentacje krajów andyjskich. Wobec powyższego, reprezentacja Boliwii nie będzie mogła odbywać żadnych spotkań na stadionie w La Paz, gdyż znajduje się on na wysokości 3600 metrów ponad poziomem morza. Ekwador nie może rozgrywać meczy w Quito (2800 metrów ponad poziomem morza), a Kolumbia w Bogocie, która znajduje się na wysokości 2640 metrów ponad poziomem morza.
Na skutek bardzo szybkiej reakcji krajów należących do CONMEBOL, który jest czonkiem światowej organizacji, FIFA cofnęła swoją decyzję. Podwyższono próg do wysokości 2800 metrów ponad poziom morza (co daje 9190 stóp). Stało się to w czerwcu 2007, a pozwoliło Bogocie i Quito na ponowne goszczenie innych reprezentacji na swoich stadionach. W lipcu 2007 roku zniesiono również zakaz dotyczący stadiony znajdującego się w La Paz.
W grudniu 2007 FIFA ponownie chciała wprowadzić zmiany według pierwotnych ustaleń, jednak zawieszono to w maju 2008 roku, co jest korzyścią dla wyżej wymienionych miejscowości.