Rozgrywki klubowe UEFA

UEFA prowadzi również dwa konkursy rozgrywek klubów europejskich. UEFA Champions League, czyli bardzo popularna Liga Mistrzów EUFA, która po raz pierwszy odbyła się w 1955 roku, a wówczas znana była jako European Champion Clubs Cup. Nazwę tych rozgrywek zmieniono dopiero w 1992 roku. Drugim konkursem jest Liga Europy EUFAUEFA (dawny Puchar UEFA). W rozgrywkach tych udział biorą cztery czołowe zespoły rozgrywek narodowych, jednak z wyłączeniem tych drużyn, które udział biorą w Lidze Mistrzów. Konkurs powstał w 1971 roku.
W piłce nożnej kobiet UEFA prowadzi również Ligę Mistrzów Kobiet, w której tak jak w przypadku ligi męskiej, udział biorą kobiece zespoły klubowe. Konkurs po raz pierwszy odbył się w 2001 roku i do 2009 roku znany był jako Puchar Kobiet UEFA.
Superpuchar Europy EUFA, to mecz jaki ma miejsce po zakończeniu rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Pucharu EUFA. Udział w nim biorą drużyny zwycięskie obu tych konkurencji. Z założenia, Superpuchar wybiera najlepszy klub Starego Kontynentu. Pierwszy Superpuchar miał miejsce w 1973 roku.
W Pucharze Interkontynentalnym w piłce nożnej udział biorą zwycięscy europejskiej Ligii Mistrzów oraz Copa Libertadores organizowanego przez konfederację Południowej Ameryki. Pierwsze rozgrywki zorganizowane w 1960 roku wygrał Real Madryt.