O klubie

Real Madryt to czołowy klub ligi hiszpańskiej, który powstał w roku 1902, nieco później niż jego rywal FC Barcelona. Mimo tego klub ten od chwili jego powstania, zaczął zdobywać trofea sportowe. Jego największym sukcesem jest zdobycie 31 tytułów mistrza kraju. Do tej pory żadnemu klubowi nie udało się zdobyć takiej ilości tytułów. Real Madryt to klub z ogromnymi tradycjami. To na jego pomysł stworzono rozgrywki pucharowe pucharu króla, Real Madryt brał także czynny udział w tworzeniu organizacji FIFA a także w określaniu i tworzeniu rozgrywek pucharowych. Real Madryt był pierwszym klubem, który rozgrywki te wygrał. Real Madryt jest często określany jako drużyna galaktyczna, z racji tego iż w jego drużynie występuje bardzo wiele gwiazd światowego futbolu. Drużyna ta prowadzi bardzo komercyjny tryb życia. Jest sponsorowana przez największe światowe marki. Jej zawodnicy bardzo często występują w wielu reklamach. Określa się iż klub ten jest bez wątpienia najbogatszym klubem świata. Dlatego też kuszony pensjami przyciąga on do siebie wiele gwiazd. Klub ten rozgrywa swoje mecze na znanym stadionie Santiago Bernabéu nazwanym tak na cześć prezesa, który w latach czterdziestych wyprowadził ten klub na szczyty. Wiele obserwatorów zarzuca iż Real Madryt jest klubem za bardzo rozreklamowanym a jego drużyna mimo iż naszpikowana gwiazdami nie potrafi od dawna osiągnąć żadnego sukcesu. Klub ten jak wiele innych czołowych klubów posiada ogromną infrastrukturę oraz bardzo szerokie zaplecze, które zajmuje się szukaniem talentów na całym świecie.