Primiera Division

Płynnie przeprowadzana akcje, widowiskowe dryblingi i filmowe bramki. Tak w skrócie można opisać rozgrywki Primiera Division. To najwyższa klasa rozgrywkowa w Hiszpanii.
Drużyny w niej występujące mają bardzo charakterystyczny styl gry. Dbają zwłaszcza na dokładność podań. W związku z tym akcje są prowadzone stosunkowo wolno. Do rzadkości należą długie podania z pominięciem linii pomocy. Liga hiszpańska zainaugurowała zmagania w 1929 roku. Oprócz rozgrywek ligowych, kluby rywalizują o Puchar Hiszpanii, zwany też Pucharek Króla. Oprócz tego odbywa się mecz o Superpuchar tego kraju. W Primiera Division rywalizuje dwadzieścia zespołów. Sezon zazwyczaj zaczyna się pod koniec sierpnia, czyli stosunkowo późno w porównaniu do innych lig europejskich. Niższą klasą rozgrywkową, do której spadają drużyny z Primiera Division jest Segunda Division. Sezon 2008/2009 przyniósł zmianę najwyższej ligi na Ligę BBVA. Najbardziej utytułowanym klubem w historii jest Real Madryt. Królewscy aż 31 razy wygrywali zmagania o tytuł najlepszej drużyny w Hiszpanii. Na drugim miejscu w tabeli wszechczasów plasuje się ich odwieczny rywal, czyli FC. Barcelona z dziewiętnastoma mistrzostwami na koncie.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>