Rozgrywki ligowe

W Anglii, Hiszpanii czy we Włoszech, wszędzie budzą wielkie emocje. Cotygodniowe zmagania klubów piłkarskich w rozgrywkach ligowych to największe wydarzenia sportowe każdego weekendu. Przed rozpoczęciem każdego sezonu, komisja licencyjna obraduje, czy każdy uprawniony klub spełnia wszelkie wymagania do gry w danej lidze. W przeciwnym wypadku możliwa jest karna degradacja. Później zaczyna się gorączka transferowa. Każdy chce możliwie jak najbardziej wzmocnić swój team. Same rozgrywki startują podczas przerwy wakacyjnej. W jednych krajach na początku, np. w Polsce w Lipcu, w innych na początku sierpnia, np. w Anglii, a w Hiszpanii dopiero w ostatni weekend wakacji. W każdy poniedziałek wyniki i przebieg spotkań są szeroko komentowane na łamach sportowych czasopism. W Internecie są dostępne różne zestawienia i statystyki obrazujące najlepiej podających czy najskuteczniejszych graczy w poprzedniej kolejki. Często wybierana jest też najlepsza jedenastka kolejki, zestawiająca graczy, którzy wyróżnili się w ostatnich meczach.
Bundesliga, Premier League, Serie A czy Primiera Divison są w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o renomę jaką cieszą się w oczach kibiców na całym świecie. To one są najchętniej obserwowanymi zmaganiami w Europie. Wielkie derby Barcelona- Real są wydarzeniem na skalę światową.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>