Skład zespołu

Drużyna biorąca udział składa się z 11 zawodników, jednak w ramach wyjątków dopuszczane są drużyny z siedmioma graczami. Dodatkowo zespół podstawowy jest uzupełniany przez siedmiu graczy rezerwowych.
Wśród całego zespołu wyróżnić można bramkarza oraz następujących graczy pola: obrońców, pomocników oraz napastników. Podział ten jest czysto umowny, niejednokrotnie podczas meczu następują zmiany na poszczególnych pozycjach, w celu upłynnienia gry.
Jedynym zawodnikiem, który swobodnie może dotykać piłkę rękami jest bramkarz. Może on z nią manewrować jednak tylko we własnym polu karnym. W przypadku, gdy rozmyślnie zagra ręką poza swoim polem karnym, jego drużyna zostaje ukarana bezpośrednim rzutem wolnym. Dzieje się to podobnie w sytuacji, gdy pozostali zawodnicy dotkną piłkę ręką.
W niektórych sytuacjach, które określone są w Przepisach Gry, bramkarz może zostać ukarany żółtą lub czerwoną kartką za rozmyślne zagranie piłki ręką. Bramkarz nie może również zagrywać piłki ręką po podaniu jej do niego przez innego gracza nogą, a także po podaniu z wrzutu.