Baseball

Baseball jest najpopularniejszą grą wśród Amerykanów. Chociaż nie tylko. Rozgrywki baseballu mają miejsce również w Ameryce Południowej oraz Wschodniej Azji.
Gra ta polega na rywalizacji dwóch drużyn, których zadaniem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Przyznawane są one za zdobycie kompletu baz (czterech baz) rozmieszczonych na krańcach kwadratu. Drużyny zmieniają się rolami na przemian. Rozgrywka trwa 9 rund.
Drużyny posiadają swojego trenera głównego, którego zadaniem jest dbanie o strategię gry, ustalanie kolejki i pozycji graczy. Całość gry nadzorowana jest przez sędziów. Minimum musi być obecny jeden sędzia, który znajduje się za pozycją łapacza. Jego zadaniem jest kontrola i ocena poprawności rzucenia piłki. W grach ligowych można spotkać dodatkowo po jednym sędzi przy każdej z baz. Punktacją zajmuje się sędzia zliczający punkty.
Gracze baseballu ubrani są w charakterystyczne, trykotowe bluzy, długie spodnie oraz czapki z daszkiem, które całkowicie zdominowały modę i wyparły inne nakrycia głowy. Dodatkowo, każdy z graczy posiada swój kij wykonany z drewna, rękawiczki do odbijania zapobiegające ślizganiu się kija w rękach, hełm, który chroni głowę przed uderzeniem piłki. Łapacz dodatkowo posiada odpowiednią rękawicę baseballową, dzięki której w swobodny sposób łapie piłki, a także osłonę wykonaną ze stalowych drutów, które ochraniają go przed trafieniem piłką.