Hokej na lodzie

Hokej na lodzie jest grą zespołowa, w której udział biorą dwie drużyny, z których każda wystawia 6 zawodników na lód, jednak cały zespół może posiadać aż 22 graczy. W skład pełnej drużyny wchodzi 2 bramkarzy, 4 pary obrońców oraz 4 trójki napastników. W trakcie trwania spotkania, trener może dowolną ilość razy zmieniać skład, który znajduje się na boisku. Minimum musi być 4 zawodników, aby drużyna mogła wziąć udział w spotkaniu.
Rozgrywka trwa trzy tercje – każda po 20 minut. Między nimi występują przerwy trwające po 15 minut każda. Po każdej tercji następuje zmiana stron boiska przez drużyny. W przypadku dogrywki mającej miejsce w sytuacji zdobycia tej samej liczby punktów przez obie drużyny w regulaminowym czasie gry, doliczana jest dogrywka trwająca 10 minut. Dogrywka dobiega końca w przypadku zdobycia bramki przez którąś z drużyn.
Każda gra rozpoczyna się ze środka boiska przez sędziego głównego, który rzuca krążek pomiędzy dwa kije graczy przeciwnych drużyn, którzy ustawieni są do siebie twarzami.
Boiskiem jest otoczone bandami lodowisko, które podzielone zostało za pomocą niebieskich linii na 3 strefy. W skład boiska wchodzi również ławka zawodników rezerwowych oraz ławka kar.