Ubiór zawodników

Drużyny ubierane są tradycyjnie w trykotowe stroje, w skład których wchodzi bluza z długim rękawem, długie spodnie oraz podkolanówki, które przez zawodników naciągane są na spodnie. Drużyny można rozpoznać po różnych krojach, barwach i znakach, jakie znajdują się na trykotowych bluzach. Buty zostały wyposażone w blaszki od strony podeszwy, których zadaniem jest zwiększenie przyczepności. Czapka z daszkiem, która jest najmodniejszym nakryciem głowy w Stanach Zjednoczonych, ma zadanie ochraniać oczy szerokim daszkiem przed promieniami słonecznymi.
Dodatkowo, gracze wyposażeni są w kije baseballowe, który wykonywane są z drewna lub różnego rodzaju stopów metali, jednak te ostatnie są dopuszczone w ligach zawodowych. Rękawiczki do odbijania amortyzuje moment uderzenia piłki przez kij, nie ślizga się on w rękach oraz nie powstają odciski. Rękawica baseballowa służy do łapania piłki. Piłka, której jądro wykonane jest z kauczuku, owinięta jest ciasno dużą ilości warstw cienkiego sznurka. Z reguły od góry pokryta jest skóra lub tworzywem skóropodobnym. Batter Helmet, to nic innego jak hełm pałkarza, który wzmocniony jest miękką wykładziną i osłona na ucho. Zapewnia ochronę głowy pałkarze przed uderzeniem piłeczki.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>