Inne zasady gry

Spalony jest w sytuacji, gdy zawodnik znajdzie się w tercji drużyny przeciwnej jeszcze przed krążkiem wbitym przez inne zawodnika ze swojej drużyny. Cofany jest wówczas do tercji środkowej. Obecnie często stosowany jest odłożony spalony.
Rzut karny jest wykonywany w sytuacji faulu zawodnika, gdy przed nim jest jedynie bramkarz drużyny przeciwnej. Pozostali zjeżdżają z lodowiska, na którym pozostaje bramkarz, poszkodowany oraz ustawiony na środku krążek. Strzał można wykonać z dowolnej odległości.
Zabroniona strefa gry bramkarza jest kontrowersyjnym przepisem, który został wprowadzony do ligi NHL w 2005 roku. Zakazuje on bramkarzom grania krążkiem za linią bramkową. Wyjątkiem jest gra w polu znajdującym się za bramką. Za złamanie tego przepisu, bramkarz jest karany 2 minutowym opuszczeniem boiska.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>