Rozwój sprzętu

Sprzęt, jakim posługiwano się w owym czasie daleko od biega od obecnie nam znanego. Łyżwy były żelaznymi nożami, które zostały wpuszczone w kawałki drewna, a do butów przytwierdzone były za pomocą rzemieni.
Kanadyjska firma o nazwie CCM wyprodukowała w 1905 roku specjalne łyżwy przeznaczone do hokeja. Ostrze łyżwy było przytwierdzone do butów za pomocą śrub.
Kije używane w hokeju znane były już na początku 1880 roku. Skonstruowane były z jednego kawałka drzewa jesionowego. W trakcie 60 lat gry i zdobywania doświadczenia, zmieniono technologię ich wytwarzania. Rozpoczęto produkcję kijów złożonych z dwóch elementów.
Ostatecznie w 1911 roku ustalona została dokładna ilość graczy. Każda drużyna wystawiała po sześciu graczy w podstawowym składzie. 7 lat później boisko zostało przedzielone 2 liniami barwy niebieskiej na 3 strefy: obronną, neutralną oraz ataku.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>