Reguły gry

Rozgrywka ma miejsce pomiędzy dwiema drużynami, z których każda składa się z pięciu zawodników. Celem każdej z drużyn jest zdobywanie punktów przyznawanych za celne rzuty do kosza, a także zapobieganiem temu drużynie przeciwnej. Kosze umieszczone są na wysokości 3,05 metra nad powierzchnią parkietu.
Nad właściwym przebiegiem całości gry czuwają sędziowie, sędziowie stolikowi oraz komisarz.
Punkty przyznawane są za umieszczenie piłki w koszu. Punktacja prezentuje się następująco: za udany rzut karny osobisty, odbywający się z linii rzutów karnych, drużyna dostaje 1 punkt. W sytuacji, gdy celny rzut ma miejsce z odległości mniejszej niż linia rzutów za trzy punkty, drużyna otrzymuje 2 punkty. Jeśli celny rzut ma miejsce zza linii rzutów za trzy punkty, która to znajduje się na odległości 6,25 m, to drużyna otrzymuje wówczas 3 punkty.
Boisko, na którym odbywa się rozgrywka, to płaska, twarda nawierzchnia, na której nie znajdują się żadne przeszkody. Wymiary boiska wynoszą 28 metrów długości oraz 15 metrów szerokości. Długości te mierzone są od wewnętrznych krawędzi linii, które ograniczają boisko. Muszą się one znajdowac przynajmniej metr od linii.