Zawody UEFA

Główną konkurencją dla męskich reprezentacji narodowych są Mistrzostwa Europy EURO. Rozpoczęły się one w 1958 roku, a pierwszy finał odbył się dwa lata później, w 1960 roku. Do 1964 roku, mistrzostwa te znane były pod nazwą Puchar Narodów Europy.
Eufa prowadzi również rozgrywki w konkurencjach wiekowych: poniżej 21 lat, poniżej 19 lat oraz poniżej 17 lat.
EUFA prowadzi także Mistrzostwa Europy narodowych reprezentacji kobiet, a także rogrywki kobiet dla kategorii wiekowej do 21 lat, do 19 lat, a także do 17 lat, z czego te ostatnie ryzgrywki prowadzone są przez EUFA dopiero od 2008 roku.
Co dwa lata od 1997 roku, we współpracy z CAF, organizowany jest Meridian Cup, przeznaczony dla młodzieżowych reprezentacji z strefy EUFA i CAF.
Puchar Regionów UEFA to zawody przeznaczone dla amatorskich drużyn piłkarskich, które odbyły się po raz pierwszy na przełomie 1998 i 1999 roku. Od tego czasu organizowane są co dwa lata.
EUFA organizuje również Mistrzostwa Europy w Futsalu. Pierwsze takie mistrzostwa odbyły się w 1996 roku pod nazwą Europejski Turniej Futsalu w Grenadzie. Do tej pory mistrzami Europy czterokrotnie zostali Hiszpanie.