Piłka nożna

Piłka nożna jest grą zespołową, znaną w Stanach Zjednoczonych jako soccer, a Anglii jako football. W 1900 roku gra ta stała się dyscypliną olimpijską. W samym tylko 2000 roku, w rozgrywkach udział wzięło ponad 265 milionów zawodników oraz zawodniczek, a rozgrywki sędziowane były przez około 5 milionów sędziów, którzy są członkami lokalnych związków zrzeszonych w FIFA.
W meczu piłkarskim uczestniczą dwie drużyny, które rywalizują ze sobą. Celem tej gry jest jak największa ilość wbić piłki do bramki przeciwnika. Zwycięzcą meczu jest ta drużyna, która w regulaminowym czasie gry wynoszącym 2 razy po 45 minut w rozgrywkach seniorów, zdobędzie więcej bramek.
Jest to chyba najbardziej popularny sport na świecie. Graja w niego osoby młodsze, jak i starsze. Dzieci od wczesnych lat kopią piłkę i wprawiają się w tajniki gry. Rodzice zaczynają z nimi zabawę, jak tylko zaczną chodzić. Sport ten jest szczególnie popularny w biednych, mało rozwiniętych krajach, gdzie dzieci grają szmacianymi piłkami na prowizorycznych boiskach, gdzie rolę bramki pełnią dwa, wbite w ziemię kije z drewna.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>