Drużyny CONMEBOL w Pucharze Świata

Konfederacja CONMEBOL może pochwalić się jednymi z najlepszych reprezentacji krajowych. Dwie z siedmiu najlepszych reprezentacji to właśnie reprezentacje państw członkowskich CONMEBOLu – Brazylia oraz Argentyna.
CONMEBOL to jedyna konfederacja członkowska FOFA< która może pochwalić się reprezentacjami, które wygrały co najmniej po trzy razy Puchar Świata każda. Są to reprezentacje państw Brazylii, Argentyny oraz Urugwaju. Wśród członków organizacji, są jedne z najlepszych reprezentacji, które mogą pochwalić się wielokrotnym posiadaniem tytułu Mistrza Świata, a wśród nich prowadzi Brazylia, która zdobyła ten tytuł aż pięć razy.
Państwa członkowskie CONMEBOLu były czterokrotnie gospodarzami Mistrzostw Świata. W 1930 roku gospodarzem był Urugwaj. W 1950 roku Brazylia, która wówczas wywalczyła sobie drugie miejsce. Mistrzostwa organizowane w 1962 roku odbyły się w Chile, które zajęły wówczas trzecie miejsce. Kolejne Mistrzostwa przeprowadzone na terenie CONMEBOLu, miały miejsce w Argentynie w 1978 roku, która zdobyła wówczas tytuł Mistrza Świata w piłce nożnej.
Mistrzostwa, które mają odbyć się w 2014 roku, będą mieć miejsce w Brazylii, która po raz drugi będzie gospodarzem tej imprezy.